D1 se bude opravovat až do Vánoc, ministerstvo prodloužilo uzavírku u Šternova

Dělníci budou pracovat na dálnici D1 až do Vánoc. Ministerstvo dopravy prodloužilo uzavírku zhruba čtyřkilometrového úseku Šternov - Psáře mezi 44. a 48. kilometrem do 20. prosince.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavbaři připravovali na znovuotevření dálniční úsek D1 mezi Loktem na Benešovsku a Hořicemi | Zdroj: ČTK

Podle ministra dopravy v demisi Zdeňka Žáka je důvodem povolení dalších prací úspora v řádu desítek milionů korun, které by si vyžádala provizorní sanace staveniště a jeho opětovné otevření na jaře.

Prodloužení uzavírky má ale podmínku v tom, že práce nesmí komplikovat zimní údržbu a stavební firma musí v případě mimořádné události zatarasený pruh vyklidit.

O prodloužení termínu žádala stavební společnost Eurovia CS, a to kvůli nečekaným vícepracím, které vznikly důsledkem posunuté kanalizace ve středním dělícím pásu.

„Hlavní kanalizační řad je položen, teď se pokládá drenážní systém, elektro a optokabely a je potřeba osadit svodidla. Tam nám technologie umožňují i za těchto podmínek pracovat a nemuseli bychom se k tomu příští rok vracet,“ popsal současný stav Ivan Čásenský z Ředitelství silnic a dálnic.

Na zbylých úsecích práce po 30. listopadu pokračovat nebudou a obnoví se až na jaře.

Nejvytíženější tuzemská dálnice je zhruba deset let za svojí životností. Celá oprava D1 mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru by podle odhadů ministerstva mohla stát asi 14 miliard korun.


Šternov

Eva Kézrová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme