Na D1 u Větrného Jeníkova už se jezdí dvěma pruhy. Stále jsou tam ale 14 kilometrů dlouhé kolony

Na dálnici D1 na 99. kilometru u Větrného Jeníkova směrem na Prahu byl po úterních nehodách několika desítek vozidel obnoven provoz dvěma jízdními pruhy. Podle Národního dopravního informačního centra byl druhý pruh otevřen pro dopravu krátce po 18:00. Po nehodách stála dálnice v tomto směru přes 19 hodin, v prvním jízdním pruhu začala auta projíždět ve středu před 08:00. Na 112. kilometru je dálnice zavřená, informuje Zelená vlna.

Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hromadná nehoda na dálnici D1 | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Na Vysočině v úterý sněžilo a foukal vítr, sněhové přeháňky trvají. Vzhledem ke špatným klimatickým podmínkám policie zvažuje omezení nejvyšší povolené rychlosti na dálnici na 80 kilometrů v hodině, potvrdila to její mluvčí Dana Čírtková.

Dálnice D1 na Prahu se částečně rozjela, kolona na Vysočině má stále 20 kilometrů

Číst článek

Řidiči jedoucí po D1 se o tom doví na proměnných informačních tabulích. Kraj s ohledem na nepříznivou předpověď počasí lidem doporučil omezit cestování a dálnici se zcela vyhnout.

Problematická byla odpoledne sjízdnost i na jiných silnicích Vysočiny, například na I/38 u Želetavy a na I/34 u Pelhřimova, u Větrného Jeníkova i v krajské Jihlavě.

Kolem 145. kilometru D1 směrem na Prahu u Velkého Meziříčí přes den zdržovaly provoz odstavené kamiony, které opustili řidiči. „Až při kolapsu dálnice, kdy kamiony musí zůstat stát a blokují jízdní pruhy, si znovu připomeneme absenci jakýchkoli funkčních a kapacitně vyhovujících odstavných ploch pro nákladní vozy u dálnice," podotkl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek (za ČSSD).

Kolem 99. kilometru D1 u Větrného Jeníkova v úterý havarovalo několik desítek vozidel. Dálnice pak byla obousměrně uzavřena kolem 12:30. Na Brno, kde bylo havarovaných aut méně, se začalo opět omezeně jezdit za 2,5 hodiny.

Nyní ale dálnici blokuje v obou směrech zledovatělá vozovka a nehody. Uzavřen byl 112. kilometr dálnice směrem na Prahu. Ve stoupání se tam vytvořilo náledí a kvůli množství odstavených nákladních vozidel nebylo možné provést potřebnou údržbu vozovky. Směrem na Brno ji zase na stejném místě blokuje vzpříčený kamion přes vozovku. Na 104. kilometru na Prahu je kolona vozidel, která se na náledí nedokáže rozjet.

Podle údajů Ředitelství silnic a dálnic zůstalo na D1 u Větrného Jeníkova po úterních nehodách přes 50 aut. Policie zatím uváděla 36 havarovaných vozidel, z větší části nákladních. Podle Čírtkové se čísla ještě zpřesňují. Zraněno bylo deset lidí, převážně lehce. Osobní auta se z kolony za nehodami postupně dostala, kamiony na dálnici zůstaly do středy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme