D1 stála pět hodin kvůli vysypanému uhlí

Řidičům dnes opět zkomplikovala život situace na dálnici D1. Hlavní dopravní tepna byla na 52. kilometru u Střechova na Benešovsku v obou směrech pět hodin neprůjezdná po nehodě nákladního a osobního auta. Z převráceného kamionu se na dálnici vysypalo uhlí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nehoda kamionu na D1

nehoda kamionu na D1 | Zdroj: ČTK

Nehoda se stala krátce před 06:00. Kamion naložený uhlím a jedoucí směrem na Brno se v místě zúžení vozovky převrátil na osobní auto.

Pětatřicetiletý řidič osobního auta byl těžce zraněn a z vozu ho museli vyprostit hasiči. Letecká záchranná služba ho převezla do vinohradské nemocnice v Praze.

Uhlí zasypalo vozovku a jeho odklízení zabralo silničářům celé dopoledne. Dálnici museli uzavřít v obou směrech. Krátce po jedenácté hodině byla dálnice průjezdná ve směru na Brno.

Policie odkláněla dopravu ve směru na Prahu na 56. kilometru a ve směru na Brno na 49. kilometru. Objízdná trasa vedla přes Trhový Štěpánov, řidičům kamionů policisté doporučovali, aby jeli přes Vlašim.

Před místem nehody se vytvořily dlouhé kolony. Ráno stála auta ve směru na Prahu v osmikilometrové frontě, v opačném směru byla pětikilometrová řada aut.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Helena Šulcová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme