D1 u Všechrom uzavřela nehoda nákladních aut. D5 na Tachovsku stála po kolapsu řidiče

  • Dálnici D1 na 18. kilometru ve směru na Prahu uzavřela dnes ráno nehoda tří nákladních aut. Jeden člověk utrpěl těžké zranění, řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.
  • Směr na Prahu byl zhruba dvě a půl hodiny neprůjezdný, poté začala auta jezdit odstavným pruhem. Plně obnovit provoz se podařilo necelou hodinu po poledni.
  • Provoz na 115. kilometru dálnice D5 u Ostrova na Tachovsku zastavila na tři a půl hodiny havárie kamionu do středových svodidel.
  • Šestačtyřicetiletý zahraniční řidič kamionu za jízdy zkolaboval a navzdory pomoci záchranářů zemřel.

Všechromy (u Prahy) / Ostrov (Tachovsko) (Aktualizováno: 13:24 2. 8. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předjíždění kamionů, dálnice D1

Dálnice D1 (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Nehoda se stala kolem 08.30 v úseku mezi Mirošovicemi a Všechromy. Kvůli zraněnému na místě přistával vrtulník záchranné služby. Podle mluvčího krajských hasičů Petra Svobody z nákladních aut uniklo větší množství provozních kapalin, které bylo nutné odstranit z vozovky.

„Z jednoho kamionu, který přepravoval převodovky, začal unikat také olej,“ dodal Svoboda.

Před místem nehody se vytvořila kolona. Objízdná trasa vedla přes Mirošovice, řidiči by tak museli z dálnice sjíždět na 21. kilometru. V opačném směru na Brno zůstal uzavřený levý jízdní pruh kvůli poškozeným svodidlům. Ve směru na Prahu se po poledni podařilo zprovoznit pravý a střední pruh a odtáhnout havarovaná vozidla. Kolem 12.45 byl provoz na dálnici zcela obnoven.

Uzavřená D5 na Tachovsku

Dálnice byla nejen kvůli přistání vrtulníku ve směru na Rozvadov uzavřená, před 11.00 se podařilo místo události zprůjezdnit pravým jízdním pruhem. Provoz byl zcela obnoven ve 12.30.

Záchranáři se o nehodě dozvěděli z telefonátu jednoho z řidičů. Oznámil, že do svodidel na dálnici narazil kamion. Na místo vyjeli zdravotníci.

„Při našem příjezdu byl řidič, cizí státní příslušník, v bezvědomí, bezdeší. Bohužel resuscitace nebyla úspěšná a lékař po ukončení resuscitace musel konstatovat smrt,“ uvedl Brejcha.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme