D1 v noci uzavřela stavba nového mostu, uzavírka trvala 9,5 hodiny

Dálnici D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší na Žďársku zavřela v noci ve směru na Brno stavba. Dělníci na 162. kilometru od devíti večer osazovali nosníky nového dálničního nadjezdu. Auta dálnicí znovu projela krátce po půl sedmé ráno. Uzavírka trvala přes 9,5 hodiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba nosníků na dálničním nadjezdu na 162. km D1 ve směru na Brno

Stavba nosníků na dálničním nadjezdu na 162. km D1 ve směru na Brno | Foto: Andrea Kratochvílová

Obnovení provozu na úseku Lhotka – Velká Bíteš ve směru na Brno se proti plánu opozdilo o 30 minut. Podle manažera výroby a obchodu silničních staveb společnosti OHL ŽS Vladimíra Zlatníka je důvodem velikost nosníků a technologie zvedání.

„Mohutný speciální jeřáb, který jen než se postaví na místo a pak opětovně sbalí, trvá dvě hodiny. Příprava strojů trvá kolem 4 hodin a jednoduché není ani samotné osazování 36 tunových nosníků, navíc v noci, kdy jsou práce ztíženy,“ vypočítává.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dálnici D1 v noci uzavřela stavba nového nadjezdu. Hostem ČRo byl manažer společnosti OHL ŽS Vladimír Zlatník.

U uzavírání dálnice musel jeden z dělníků provoz zastavit doslova vlastním tělem. „Strach mám. Ale, co se dá dělat. Záleží to na řidičích, jak jsou arogantní. Nelíbilo se jim, že jsme dálnici uzavřeli o 10 minut dřív,“ řekl reportérovi ČRo.

Auta musela uzavřený úsek objíždět po souběžné silnici druhé třídy. Větší problémy v dopravě to ale nezpůsobilo. Žádné problémy nezaznamenali během noci ani policisté. Na opravy D1 v noci dohlíželo pět policejních hlídek.

Stavba nového mostu nad dálnicí je součástí rekonstrukce D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší.

Modernizace D1 v úseku Lhotka - Velká Bíteš | Foto: Český rozhlas

bre, Andrea Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme