Finsko 3:0 Česko

D1 zastavila vážná srážka autobusu s kamionem

Brněnskou dálnici D1 ochromila vážná nehoda. Na 56. kilometru se srazil německý autobus s kamionem. Zranění utrpělo 32 pasažérů, osm z nich těžká. Dálnice ve směru z Prahy do Brna byla několik hodin neprůjezdná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

tragická nehoda na D1 | Zdroj: ČTK

Nehoda se stala po deváté hodině ráno. Autobus vezoucí starší německé turisty z Hesenska narazil zezadu do kamionu. Na místo neštěstí dorazilo devatenáct sanitek a tři vrtulníky.

Informace o počtu zraněných od hasičů a policistů se různí. Hasiči mluví až o 15 těžce zraněných lidech, mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková uvádí nižší počet.

"Na místě bylo 32 zraněných lidí, z toho osm těžkých. Vesměs těžká poranění rozvezla letecká záchranná služba z Jihlavy, Prahy a Brna," řekla Janečková.

Řidiče autobusu vyprošťovali hasiči, lékaři bojují o jeho život. Ostatní zranění utrpěli především zlomeniny, otřesy mozku a zhmožděniny. Kromě pražských nemocnic pacienty přijímaly také nemocnice v Benešově, Humpolci a Pelhřimově.

Na dálnici se vytvořila několikakilometrová kolona aut. Ve směru do Brna byla silnice uzavřena. Policie odkláněla dopravu z dálnice na 49. kilometru směrem na Vlašim, zpátky na D1 najížděli řidiči na 65. kilometru.

Fronty byly i v opačném směru na Prahu, kde se před polednem stala řetězová nehoda asi deseti aut. Sanitky se na místo nehody dostávaly velmi obtížně, uvedla Janečková. Dálnici se podařilo v jednom pruhu zprůjezdnit kolem 12:00, zůstává tam odstavený vrak autobusu.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Naděžda Hávová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme