Dálnice D4 u Řitky je znovu průjezdná. Práce na bourání mostu se o několik hodin protáhly

Dálnice D4 u Řitky nedaleko Prahy je po bourání mostu opět průjezdná. Demolice začala v sobotu večer, práce měly zpoždění. Auta jezdí zatím jedním pruhem. Dálnice D4 u Řitky nedaleko Prahy je po nočním bourání mostu opět průjezdná. Práce začaly v sobotu večer a měly zpoždění. Auta nejprve jezdila v obou směrech jedním pruhem, od podvečera je dálnice opět zcela průjezdná, uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Aktualizováno Řitka u Prahy (Aktualizováno: 20:59 20. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce na rekonstrukci začaly tento týden a potrvají sedm měsíců. | Foto: David Peltán | Zdroj: MAFRA / Profimedia

 Uzavírka začala v sobotu v 19.00 a podle původních plánů se měla dálnice otevřít dnes v 09.00. Nakonec to ale bylo až kolem 10:30.

„Už je to průjezdné v obou směrech jedním jízdním pruhem. Ve směru na Prahu to má být omezeno do 14.00 a na Strakonice do 18.00,“ uvedla mluvčí.

Jaké jsou nejrizikovější úseky českých silnic? Nejvíce se bourá ve Středočeském kraji, ukazují statistiky

Číst článek

Přípravné práce ve směru na Prahu začaly v sobotu dopoledne a na Strakonice odpoledne. Provoz byl veden jedním pruhem. Dokončovací práce si po zprovoznění dálnice vyžádají podobná omezení.

Policie kvůli uzavírce odkláněla dopravu na objízdné trasy. „Co týče dopravní situace večer a v noci, nebyly žádné problémy, žádný dopravní kolaps ani nehoda,“ dodala Nováková. Na most u Řitky auta kvůli havarijnímu stavu nejezdí už od dubna, místním se zkomplikovala doprava do Čisovic a dalších obcí na druhé straně dálnice i najíždění na D4. 

Práce na rekonstrukci mostu začaly tento týden a potrvají sedm měsíců. Vyžádají si přes 42 milionů korun, který bude financovat Státní fond dopravní infrastruktury. Starosta Řitky Kamil Abbid (nez.) již dříve řekl, že stav mostu je delší dobu špatný a počítalo se s jeho rekonstrukcí. Na havarijní stav se přišlo při mimořádné prohlídce.

Špatný stav mostů a lávek trápí řadu měst. Předloni v prosinci se v Praze zřítila lávka pro pěší mezi Císařským ostrovem a Trojou a na několik týdnů byl uzavřen Libeňský most, který bylo nutno podepřít. Lávku v Nymburce přes Labe museli stavaři zbourat, protože hrozilo, že spadne.

bej, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme