Dagmar Havlová předala dětské nemocnici v Brně finanční dar

Prezidentova choť Dagmar Havlová předala dětské nemocnici v Brně finanční dar v hodně přibližně 800 tisíc korun. Prostředky získala Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97 z benefičního plesu, který se konal letos v březnu ve Vídni. Peníze použije Fakultní nemocnice na koupi koagulometru, který pomáhá upřesnit diagnózu stavu krevních onemocnění u dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezidentova manželka doufá, že podobné benefiční akce se budou opakovat. To potvrdil i přítomný velvyslanec České republiky v Rakousku Jiří Gruša, který slíbil podobný koncert na 20. leden. Vedle dětské nemocnice navštívila Dagmar Havlová také Nemocnici Milosrdných bratří, která je nejstarším zdravotním zařízením na území města. V endoskopickém centru této nemocnice se zajímala o výsledky programu prevence a vyhledávání nádorů tlustého střeva, na kterém se nadace Vize 97 podílí.

Večer se prezidentova manželka zúčastní koncertu, který v brněnském Besedním domě pořádá Sdružení pěstounských rodin na podporu svých projektů. V neděli pak návštěvu Brna zakončí účastí na natáčení pořadu České televize Zlatý oříšek, v němž budou oceněny děti, které dosáhly zajímavých výsledků v oblasti umění, sportu, vědy a dalších oborech.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme