Dalajláma se v Praze zúčastní mezinárodní konference Fórum 2000

Do Prahy přiletěl tibetský duchovní vůdce dalajláma. Na letišti dalajlámu přivítal pražský primátor Tomáš Hudeček z TOP 09 a jeho stranický šéf, bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. V Česku se dalajláma zdrží čtyři dny, během nichž se zúčastní mezinárodní konference Fórum 2000. V České republice byl dalajláma už několikrát, vůbec poprvé začátkem roku 1990 na pozvání Václava Havla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dalajlama v Praze | Foto: Filip Jandourek

„Mír není jen tehdy, když se zrovna neválčí. Skutečný mír znamená víc, musí ho vytvářet lidé bez záště a zloby, lidé opravdu mírumilovní. Proto je tak těžké ho na tomto světě dosáhnout,“ řekl dalajláma při své úplně první návštěvě České republiky.

Do Česka přijíždí už podesáté. Hned odpoledne má veřejnou přednášku s názvem Laskavost a vzájemná úcta v dnešní společnosti. Bude dvouhodinová a na závěr dalajláma odpoví i na několik dotazů z publika. Program už má naplánovaný, s kým se v Praze potká, ale záleží jen na něm.

„Co my víme, měl by se setkat s Dagmar Havlovou a měl by se pak také setkat s Ivanem Havlem, který je stejně jako jeho svátost dalajláma členem mezinárodního poradního výboru Nadace Fórum 2000,“ upřesňuje Filip Šebek z nadace Fórum 2000.

Dalajláma bude mít také několik přednášek v rámci mezinárodního Fóra 2000. Kde bude v Praze bydlet, se kvůli bezpečnosti tají.

Přednáška Jeho Svatosti dalajlamy živě na stránkách ČRo Plus

Číst článek

Jana Čermáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme