Dálnici D1 kolem Brna uzavřely nehody kamionů. Kolony přesahovaly 11 kilometrů

Dálnici D1 u Brna v úterý na celé dopoledne v obou směrech uzavřely nehody několika kamionů. Kolony dosahovaly délky přes jedenáct kilometrů. Ráno se na 173. kilometru ve směru na Prahu převrátil kamion. Na dálnici se dopoledne srazily ještě na 190. kilometru ve směru na Brno tři nákladní vozy. Provoz ve směru na Prahu pak zkomplikovala nehoda dvou kamionů na 188. kilometru. Nikdo nebyl zraněn.

Brno (Aktualizováno: 19:57 24. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Převrácený kamion na 173. kilometru D1 ve směru na Prahu | Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Kamion na 173. kilometru se převrátil před osmou hodinou ranní, policisté dopravu mezi 168. a 178. kilometrem celé dopoledne odkláněli na souběžnou silnici druhé třídy. Kamion leží mimo vozovku, je ale třeba přeložit náklad a nákladní vůz odtáhnout.

Kolem 14.00 kolona podle dálničních informačních tabulí dosahovala kolem pěti kilometrů. Kolem 16.00 se začalo jezdit jedním pruhem a po 19.00 bylo místo zcela zprůjezdněné.

„Nehoda se obešla bez zranění, ale z převráceného kamionu unikla nafta. Hasiči únik zasypali sorbentem a zbylou naftu přečerpali,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Na silnicích letos zahynulo při nehodách 43 chodců, nejméně od roku 1964

Číst článek

D1 ochromila také srážka tří nákladních aut na 190. kilometru ve směru na Brno, která se stala před devátou hodinou ranní.

Policisté obnovili provoz po dvou hodinách. Nejprve kolem 11.00 zprůjezdnila jeden jízdní pruh a o čtvrt hodiny později následky nehody odstranila úplně.

Provoz ve směru na Prahu ještě před polednem zkomplikovala i nehoda dvou kamionů na 188. kilometru, která přes hodinu blokovala pravý jízdní pruh.

Nehody byly bez zranění, uvedl mluvčí policie Pavel Šváb. Zdržení pak nabíraly i některé krajské autobusové linky, podle integrovaného dopravního systému šlo o linky 401, 402, 410 a 153. Zpoždění se podle webu pohybovalo v rozmezí deset až 25 minut.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme