Dálnice D1 byla téměř pět hodin neprůjezdná kvůli nehodě kamionu

Provoz na dálnici D1 dnes komplikovaly dvě dopravní nehody. Kvůli havárii osobního automobilu stál provoz ve směru na Brno necelou hodinu, převrácený kamion si však vynutil téměř pětihodinový odklon po náhradních trasách. Kamion přitom havaroval jen o několik desítek metrů dál, co hodinu před tím osobní auto.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 byla kvůli nehodě kamionu čtyři hodiny zavřená | Zdroj: ČTK

Krátce před sedmou hodinou ranní havarovalo na dálnici D1 osobní auto a dva zraněné Litevce transportoval vrtulník záchranné služby. Kolona se ještě celá nerozjela a dálnice se opět zastavila. Tentokrát na pět hodin.

"Na stodruhém kilometru dálnice D1 ve směru na Brno havaroval kamión. Po nehodě zůstal převrácený na boku a zablokoval tři jízdní pruhy. Náklad minerálních vod, které převážel, se vysypal na vozovku," řekla mluvčí jihlavských hasičů Petra Musilová.

Nikomu se nic nestalo. Havarovaný kamion se podařilo odstavit na kraj dálnice. Na místě ale stály mnohakilometrové kolony. Z poškozené nádrže kamionu totiž uniklo 600 litrů nafty. Na místo přijeli zástupci povodí a životního prostředí.

Aktuální informace o dopravní situaci můžete zjišťovat na webu Zelené vlny anebo ze svých mobilních telefonů na wap.rozhlas.cz.

Lenka Rákosová, Petr Večeřa Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme