Dálnice D1 na Vysočině je po 14 hodinách průjezdná. Řidiče čekají dva užší pruhy

Úsek dálnice D1 ve směru na Brno mezi 119. až 134. kilometrem je již průjezdný, zatím pouze ve dvou úzkých pruzích. Na dálnici u Velkého Beranova dělníci od rána kácí a odklízí stromy popadané kvůli silnému větru.

Praha (Aktualizováno: 8:04 5. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kácení stromů na dálnici D1 mezi 119. až 134. kilometrem. | Foto: Milan Soldán | Zdroj: Policie ČR

Provoz na dálnici D1 přes Vysočinu ve směru z Prahy na Brno byl uzavřen od čtvrtečních 17.30, řidiči znovu začali jezdit v 7.33. 

Dělníci začali na odklízení popadaných stromů po silném větru pracovat v šest ráno. „Hasiči a záchranáři trvali na tom, že práce smí začít až za světla a bylo to dobře,“ řekl Radiožurnálu mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl s tím, že důvodem byla nejen tma, ale i přetrvávajíc vítr.

Podle něj práce urychlila posílená směna a zapojení těžké techniky od dodavatelů, s jejíž pomocí se podařilo odstranit asi 14 napadaných stromů.

Zprůjezdnění dálnice potvrdil z místa i reportér Radiožurnálu Milan Soldán. Už před otevřením podle něj uzavírkou projel kamion. Zřejmě zůstal odstavený na odpočívadle v uzavřeném úseku. 

„Tuhle situaci občas zažijeme. Je dramatická tím, že je kamion velký a je to nebezpečné. My jsme stavitelé a správci dálnic, toto je tedy záležitost policie. Uhlídat to ale není jednoduché,“ říká Rýdl. 

gak, Milan Soldán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme