‚Žádný posun.‘ Firma ignoruje Ťokovo ultimátum a na opravovaném úseku dálnice D1 nepracuje

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovalo úsek dálnice D1 u Humpolce, kde firma Geosan dostala příkaz k opravě vysypaných kaveren. ‚Situace na místě se nijak nezměnila, uvedl mluvčí Jan Rýdl. Podle aktuálních informací v sobotu ani v neděli nikdo na opravě vysypaných kaveren nepracoval.

Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Během soboty i neděle se na rozestavěném úseku D1 nikdo neukázal | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

„Kontrolní den byl v sobotu a k žádnému posunu po našem čtvrtečním příkazu nedošlo,“ uvedl Rýdl. ŘSD se chystá převzít iniciativu na staveništi v pondělí. Na dálnici je v úseku od 90. do 104. kilometru mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem kvůli rekonstrukci omezený provoz do dvou pruhů.

Buď dokončíte opravy D1 u Humpolce do pondělí, nebo o zakázku přijdete, pohrozil ministr Ťok firmě

Číst článek

Sjízdnost hlavní dopravní komunikace, která spojuje Prahu s Brnem, v týdnu komplikovalo sněžení a tvořily se dlouhé kolony. Podle Kraje Vysočina způsobila kolaps nepřipravenost modernizovaného úseku právě mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem na zimní podmínky.

ŘSD uvedlo, že stát ukončí smlouvu se stavební firmou, pokud nepřeruší práce do 17. prosince. K tomuto datu stavbaři v listopadu dokončení letošních prací avizovali. „V pondělí dopoledne plánujeme tiskový briefing,“ řekl Rýdl.

Zakázku za 1,75 miliardy korun na rekonstrukci dálnice mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem provádí sdružení tvořené italskou firmou Toto Costruzioni Generali a české stavební společnosti Geosan Group.

Podle vyjádření firmy Geosan stavba nabrala zpoždění mimo jiné kvůli pozdnímu předání dvou stavebních povolení a nepředvídatelným podmínkám při budování středové kanalizace.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme