Provoz na dálnici D1 za Velkým Meziříčím přerušila dopravní nehoda. Srážka má jednoho zraněného

Dálnice D1 byla v úterý dopoledne za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu asi 1,5 hodiny neprůjezdná kvůli havárii cisterny a osobního auta. Původně oznámená byla nehoda cisterny a dodávky. Při nehodě se jeden člověk zranil. S podezřením na těžší zranění ho záchranáři letecky přepravili do brněnské nemocnice, řekl mluvčí záchranářů Petr Janáček. Provoz byl obnoven před 9.30, kolony měly asi osm kilometrů.

Velké Meziříčí (Žďársko) (Aktualizováno: 10:33 15. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 byl v úseku mezi exity Měřín a Velké Meziříčí krátce neprůjezdná (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

„Podle prvotního šetření policistů na místě jel řidič nákladního vozidla s hmotností do 7,5 tuny v pravém jízdním pruhu. Zřejmě z důvodu kolony, která se před ním vytvořila, přejížděl do levého jízdního pruhu, kde se střetl s osobním vozidlem Mercedes, které jelo v levém jízdním pruhu. Osobní vozidlo bylo následně odhozeno na cisternu,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8.00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí.

K nehodě vyjeli i krajští hasiči a také pozemní posádka zdravotní záchranné služby. Před 9.30 byl provoz obnoven dvěma pruhy, havarovaná auta byla odstavena na krajnici.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme