Na D1 havaroval kamion. Řidiči mají projíždět s opatrností

Dálnice D1 byla po nehodě kamionu mezi Velkým Beranovem a Měřínem ve směru na Brno asi hodinu a půl neprůjezdná. Nákladní auto stálo na 125. kilometru napříč dálnicí. Plně průjezdná byla vozovka až krátce před 12. hodinou.

Jihlava (Aktualizováno: 12:06 5. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní nehoda (ilustrační foto) | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

Nehoda se stala krátce po 9.00 na 125. kilometru D1 směrem na Brno. „Je to havárie kamionu, únik provozních kapalin. Na místě je hlídka a všechny složky IZS (Integrovaného záchranného systému). Byl nařízen odtah. Provoz je minimální,“ řekla mluvčí.

Po nehodě policie dálnici v jednom směru zcela uzavřela. Silničáři doporučovali sjet na 119. kilometru na Velký Beranov a na D1se vrátit u Měřína. To je ale možné jen pro osobní auta. 

Od 11.46 hodin je dálnice D1 na 125. kilometru ve směru jízdy na Brno průjezdná bez omezení. Kolona vozidel se plynule rozjíždí, přesto dbejte zvýšené opatrnosti.

11:57 – 05. 01. 2019

1 6

Policisté později na svém twitterovém účtu informovali, že dálnice je od asi 10.27 průjezdná jedním pruhem. „Obracíme se na řidiče, aby projížděli místem se zvýšenou opatrností a dbali pokynů policistů,“ žádají policisté na twitteru. Následně před 12. 

Zcela průjezdný byl úsek od 11.46. „Kolona vozidel se plynule rozjíždí, přesto dbejte zvýšené opatrnosti,“ napsali policisté.

Ředitelství silnic a dálnic začalo 4. ledna na D1 budovat u Humpolce dopravní omezení ve směru na Prahu. Připravuje tak odstranění dočasných svodidel, což má v kritickém zúženém úseku přispět k tomu, aby dálnice byla lépe průjezdná.

V sobotu odpoledne budou moci řidiči jezdit v každém ze směrů jen jedním pruhem. 

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme