D1 je opět obousměrně průjezdná. Kvůli bourání nadjezdu u Kozlova byla zavřená přes 13 hodin

Dálnice D1 je na Vysočině po nočním bourání nadjezdu na 121. kilometru u Kozlova znovu obousměrně průjezdná. Provoz se v opravovaném úseku mezi Velkým Beranovem na 119. kilometru a Měřínem na 134. kilometru zastavil v pátek po 20.00. Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Studeckého zůstane kvůli dokončovacím pracím až do pondělí do 14.00 průjezdný každým směrem jen jeden jízdní pruh dálnice.

Video Velký Beranov (Jihlavsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stejné omezení, jaké bude v tomto úseku až do pondělí, čekalo řidiče kvůli přípravě demolice v pátek odpoledne. Obešlo se bez komplikací.

Stavbaři během uzavírky zbourali nadjezd postavený na konci 70. let, vedla po něm silnice. Nový nadjezd bude podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Studeckého řidičům k dispozici na konci letošního roku. Po dobu uzavírky museli řidiči z D1 z vymezeného úseku sjíždět. Objížďka vedla po souběžné silnici II/602.

V průběhu Velikonočních svátku očekáváme minimální provoz na dálnicích. ŘSD toho využije a v noci z pátku(19.4.) na sobotu(20.4.) provedeme demolici nadjezdu na D1 km 121 u Obce Kozlov. Přes noc bude dálnice obousměrně uzavřena a doprava bude odkláněna na značené objízdné trasy.

14:49 – 18. 04. 2019

2 1

Demolice nadjezdu souvisí s rekonstrukcí tohoto úseku dálnice mezi Velkým Beranovem na Jihlavsku a Měřínem na Žďársku, již Ředitelství silnic a dálnic zahájilo počátkem tohoto měsíce. Zakázku za 1,888 miliardy korun dostaly firmy Strabag, Metrostav a Eurovia CS. Práce na tomto úseku dlouhém 14,7 kilometru D1 mají být hotové do listopadu 2021.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme