Dálnice D1 je opět částečně průjezdná. Na 23. kilometru havarovala cisterna, řidič auta zemřel

Na dálnici D1 na 23. kilometru ve směru na Prahu havarovaly v pátek ráno cisterna, osobní auto a kamion. Cisterna převážející lehký topný olej skončila po nehodě na boku, olej z ní masivně vytékal. Nehodu jeden člověk nepřežil, další dva se zranili, jeden z nich vážně, řekli mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel a záchranné služby Petra Effenbergerová.

Mirošovice (Aktualizováno: 14:00 11. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejtragičtějším dnem byl v tomto měsíci 14. červen, kdy si nehody vyžádaly pět obětí (ilustrační foto) | Zdroj: pxhere

Dálnice byla v místě téměř čtyři hodiny obousměrně uzavřena, po 12. hodině byl obnoven provoz jedním jízdním pruhem ve směru na Brno. Směr na Prahu zůstává uzavřený. Krátce po 13.30 byl provoz na Brno zcela obnoven. K obnovení provozu v protisměru jedním pruhem došlé kolem 14. hodiny.

Řidič osobního auta podle policie zemřel, řidič cisterny skončil s vážnými zraněními v péči lékařů. Policisté dopravu odklánějí na nejbližších sjezdech na 21. a 29. kilometru.

„Řidič cisterny jedoucí od Prahy z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se střetl s nákladním autem a následně čelně s osobním autem,“ řekl mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa. Řidič cisterny před čelním střetem s osobním autem narazil do zadní části kamionu, jeho řidič zraněn nebyl.

„Minimálně v jednom z osobních vozidel zůstali zaklíněni lidé. Hasiči v tento okamžik řeší jejich záchranu a masivní únik nafty z nákladního automobilu,“ sdělil Radiožurnálu Gabriel.

„Masivní únik nafty budeme řešit s vodoprávním úřadem i českou inspekcí životního prostředí,“ řekl Gabriel.

Před nehodou se vytvořila asi šestikilometrová kolona. Policisté dopravu odklánějí na 29. kilometru na Hvězdonice, zpět se mohou řidiči vracet na 21. kilometru u Mirošovic. Ve směru na Brno se před omezením kvůli zásahu záchranářů vytvořila asi dvoukilometrová kolona.

Jakub Horáček, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme