Dálnici D1 u Hvězdonic na dvě hodiny uzavřela ve směru na Brno nehoda kamionů, z návěsu unikla kyselina

Nehoda dvou kamionů ve středu dopoledne uzavřela dálnici D1 na 26. kilometru ve směru na Brno. Po poledni byl provoz obnoven jedním jízdním pruhem. Nikdo nebyl zraněn, hasiči na místě likvidují únik kyseliny z návěsu. Informovala o tom mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková.

Praha/Brno (Aktualizováno: 12:37 21. 11. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina

Nehoda se stala kolem 9.45 v úseku mezi Mirošovicemi a Hvězdonicemi. „Máme vytyčenou ochrannou zónu. Zasahujeme v dýchací technice a protichemických oblecích,“ popsala mluvčí hasičů Středočeského kraje Vladimíra Kereková.

Hasiči již uniklé kapaliny zasypali sorbentem a na místo zřejmě povolají zástupce České inspekce životního prostředí. Kereková pak kolem 11. hodiny doplnila, že úsek dálnice má být zhruba do hodiny opět průjezdný.

Zatím mohou řidiči sjíždět z dálnice již na 15. kilometru na Strančice. Možná objížďka je pak přes Mnichovice a Ondřejov. Aktuální informace přináší také Zelená vlna ve vysílání Radiožurnálu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme