Silničáři odstraňují svodidla na D1 na Vysočině, provoz je jedním pruhem v obou směrech

Kvůli odstraňování provizorních svodidel se na dálnici D1 ve směru na Brno u Humpolce v sobotu během dne tvořila kolona. Večer byl už provoz bez zdržení. Řidiči ale musí stále počítat se sníženou rychlostí, provoz je sveden do jednoho pruhu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začalo odklízet provizorní svodidla mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem v pátek, s pracemi skončí nejpozději v pondělí večer.

Humpolec (Aktualizováno: 19:35 9. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitelství silnic a dálnic začalo odstraňovat na dálnici D1 svodidla v zúženém úseku (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Kolony se během dne tvořily opakovaně hlavně ve směru na Brno, někdy dosahovaly až tří kilometrů a řidiči si v nich počkali téměř půl hodiny. „Ve směru na Prahu je pak provoz plynulý,“ uvedl odpoledne policejní mluvčí z Vysočiny David Linhart.

Mluvčí ŘSD Jan Rýdl dodal, že práce je naplánována do pondělí do 21.00. Není však vyloučeno, že úprava úseku skončí dříve.

„Záleží hlavně také na počasí. Musíme na dálnici namalovat jízdní pruhy a to nejde, pokud by například pršelo,“ uvedl mluvčí.

Po D1 u Humpolce se už jezdí ve všech pruzích. Silničáři odstranili všechna svodidla

Číst článek

Připomněl, že bez ohledu na to, jak budou práce postupovat, ŘSD počítá s tím, že v neděli odpoledne, kdy bývá provoz na dálnici frekventovaný, budou ve směru na Prahu průjezdné dva pruhy.

Protahující se modernizace

Desetikilometrový úsek D1 mezi 94. a 104. kilometrem je zúžený kvůli započaté modernizaci, kterou se nepodařilo dokončit do zimy. ŘSD od ledna odstraňuje závady ve sjízdnosti, aby se mohl provoz vrátit na dva jízdní a jeden odstavný pruh v obou směrech.

Rekonstrukce dálnice mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem za 1,75 miliardy korun začala loni v březnu. Práce se nepodařilo dokončit před zimou a v zúženém úseku začala loni v prosinci kolabovat doprava.

ŘSD následně ukončilo spolupráci s původním dodavatelem a nechalo jinými firmami posunout nebo odstranit dočasná svodidla, aby byla dálnice přes zimu lépe průjezdná. Na jaře chce vybrat nového dodavatele, který by měl v létě pokračovat v opravách.

ČTK, Tereza Pešoutová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme