Omezení provozu na dálnici D1. Technici tam odklízí kontaminovanou zeminu po úterní nehodě

Na dálnici D1 kolem 100. kilometru u Větrného Jeníkova směrem na Prahu začali technici v pátek ráno odklízet naftou kontaminovanou zeminu, která tam zůstala po úterní hromadné nehodě. Jeden jízdní pruh je neprůjezdný, na místě asistuje policie, řekla policejní mluvčí Dana Čírtková. Omezení by mělo trvat do 14.00. Sanační práce zahájili dělníci už ve čtvrtek, večer je ale přerušili.

Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Provoz na dálnici D1 kolem 100. kilometru u Větrného Jeníkova byl omezen na jeden jízdní pruh kvůli odklízení převráceného kamionu | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Provoz na dálnici D1 u Větrného Jeníkova ve čtvrtek skoro šest hodin omezovalo odklízení převráceného kamionu, který tam zůstal po úterní nehodě desítek vozidel.

Dálnici D1 mezi Prahou a Brnem plnily kolony. Pražský okruh kolaboval po hromadné nehodě

Číst článek

Kvůli uzavírce se vytvořila asi tříkilometrová kolona, na provoz dohlížela policie. Po vyproštění kamionu, který převážel velké role papíru, bylo místo znovu průjezdné dvěma pruhy a bez kolon.

Kolem 99. kilometru dálnice v úterý havarovalo více než padesát vozidel. Dálnice byla asi od 12.30 uzavřená v obou směrech. Na Brno byl v omezené míře provoz obnoven za 2,5 hodiny. Ve směru na Prahu začala auta v jednom pruhu projíždět až ve středu před osmou ranní, zprovozňování druhého pruhu trvalo dalších deset hodin.

Při těchto nehodách bylo převážně lehce zraněno deset lidí. Počty havarovaných vozidel policie stále upřesňuje. První informace se týkaly 36 nabouraných vozů, z větší části nákladních. Čírtková v pátek řekla, že poškozených vozů je už evidováno více než padesát a ani to nemusí být konečný počet.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme