Na D1 končí opravy u Velkého Meziříčí. Firma dostane za zpoždění 50milionovou pokutu

Na dálnici D1 v opravovaném úseku mezi Velkým Meziříčím na 146. kilometru a Lhotkou na 153. kilometru končí omezení způsobená dvouměsíčním zpožděním stavebních prací. Firma Colas za to od ŘSD dostane penále okolo 50 milionů korun. Ve směru na Brno už je dálnice v tomto úseku plně průjezdná od soboty, směrem na Prahu v neděli pracovníci odstraňují provizorní dopravní značení, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Velké Meziříčí (Žďársko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce na dálnici (ilustrační foto) | Foto: Olga Štrejbarová

Kvůli stavbě musela auta zatím touto částí D1 projíždět sníženou rychlostí ve zúžených pruzích jen po jedné polovině dálnice. Stavební práce tam budou dopravu znovu zdržovat od jara. „Modernizace bude na tomto úseku pokračovat hned od začátku stavební sezony, což předpokládáme někdy od března,“ řekl Rýdl.

Dálnici D1 mezi Prahou a Brnem plnily kolony. Pražský okruh kolaboval po hromadné nehodě

Číst článek

Opravy dálnice mezi Velkým Meziříčím - východ a Lhotkou začaly loni zjara, modernizace celého úseku by měla být dokončena tento rok. Zakázku v hodnotě 698 milionů korun bez daně získaly firmy Colas CZ a Inženierske stavby. Práce naplánované na minulý rok měly být před zimou dokončeny do 18. listopadu, což se nestalo. 

Náhradní termín jejich dokončení podle mluvčího původně firma avizovala až první týden v únoru. „My jsme soustředěným tlakem, ale taky díky počasí, dokázali ten posunutý harmonogram zkrátit,“ uvedl Rýdl. Smluvní penále vyčíslilo ŘSD ke konci roku na 36 milionů Kč, k neděli narostlo zhruba na 50 milionů.

Modernizace dálnice mezi Prahou a Brnem je skoro z poloviny hotová. Dokončeno je deset úseků z 21 s celkovou délkou 63 kilometrů. Příští rok budou pokračovat opravy na čtyřech úsecích a na dalších čtyřech plánuje ŘSD zahájení stavebních prací.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme