Silničáři posunuli opravu dálnice D1 o dva dny, důvodem je silný víkendový provoz

Oprava dvou úseků dálnice D1 u pražských Průhonic a Dobřejovic se odsouvá. Původně měli silničáři v pátek v noci zahájit přípravné práce, které by zúžily jízdní pruhy. O víkendu ale Ředitelství silnic a dálnic očekává zvýšený provoz, uvedl mluvčí Jan Rýdl pro Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na konci srpna bude několik dní uzavřena větev z D0 na Brno a doprava povede po vyznačených objízdných trasách. (ilustrační foto) | Foto: Packa | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0,©

„S ohledem na bezpečnost a především plynulost tohoto víkendu, který očekáváme dopravně velmi silný, jsme se rozhodli aktuálně posunout omezení na D1 mezi 2. a 11. kilometrem o 48 hodin. Stále platí stejný scénář, to znamená dvoje noční práce a přes den téměř běžný provoz a poté převedení dopravy,“ uvedl Rýdl. Přípravné práce tak začnou v neděli v noci a samotná oprava dálnice ve středu ráno.

Začíná další modernizace D1. Připravte se na dopravní omezení od pátečního večera

Číst článek

Policejní opatření u Mirošovic je naplánováno mezi sobotními 22.00 a nedělní 8:00. „Máme tam posílený výkon služby a dálnice se bude uzavírat za asistence policie. Co se týká omezení u Prahy, tam asistence policie nebude třeba, protože tam se to nebude zavírat,“ říká mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.

2+1+1 jízdní pruh

Provoz měl být do upravených pruhů převeden během neděle, kvůli posunutí začátku prací se ale provoz změní později. Frézování povrchu vozovky mělo původně začít v pondělí. „S postupem stavebních prací se bude dopravní opatření měnit. Doprava bude vedena převážně v režimu 2+1+1 jízdní pruh,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Práce na opravě úseku u Prahy podle ŘSD zasáhnou také do sjezdů a nájezdů na dálnici, konkrétně v místě sjezdu Šeberov, Chodov, který bude v první fázi uzavřen a budou vyznačeny objízdné trasy. Na konci srpna bude několik dní uzavřena větev z Pražského okruhu na Brno a doprava povede po vyznačených objízdných trasách. 

Celkově jde o investici za 423 milionů korun bez DPH, hotovo by mělo být příští rok. Týká se úseku mezi 2,3. až 11,2. kilometrem. Kromě nového povrchu budou silničáři opravovat svodidla, odvodnění, protihlukové stěny, odpočívky, dopravní značení a veřejné osvětlení.

Jan Nevola, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme