D1 u Domašova v noci uzavřela demolice nadjezdu. Od nedělního rána je provoz v obou směrech obnovený

Dálnici D1 v sobotu v podvečer v modernizovaném úseku mezi Ostrovačicemi a Devíti Kříži na Brněnsku v obou směrech plánovaně uzavřela demolice provizorního mostu. Objížďka vedla po silnici 602. Uzavírka trvala do nedělního rána, kdy byl provoz plně obnovený.

Domašov (Aktualizováno: 8:26 15. 11. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Metrostav chce do konce roku stihnout ještě přípravné práce na budování dvou nadchodů pro zvěř. Oprava více než desetikilometrového úseku má být hotová příští rok (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Dálnice byla mezi sjezdy 168 a 178 uzavřená od sobotních 18.00. Po noční demontáži nadjezdu se podařilo v neděli po 8.00 provoz obnovit. Kvůli pracím na silnici je vozovka zúžená na dva jízdní pruhy. Podle informací ŘSD byly nájezdy u Ostrovačic a Devíti Křížky plně otevřeny v 8.15. 

Firma demontovala provizorní most mezi Domašovem a Javůrkem. Termín demontáže jsme po dohodě s ŘSD zvolili s ohledem na předpokládaný mírnější víkendový provoz. Zároveň chceme využít celkové uzavírky k montáži prefabrikovaných nosníků na jednom z dalších nadjezdů, uvedl vedoucí projektu Jiří Zapadlo.

Už v úterý firma ve stejném úseku zprovoznila dva nové nadjezdy. Mosty nahradily staré, které spolu s třemi dalšími stavbaři zbořili na jaře.

Komplikace při dostavbě D1 u Přerova. Soud zrušil verdikt o změně územního rozhodnutí

Číst článek

Metrostav chce do konce roku stihnout ještě přípravné práce na budování dvou nadchodů pro zvěř. Oprava více než desetikilometrového úseku má být hotová příští rok. Celkové náklady přesahují 1,7 miliardy korun.

Dělníci na přelomu dubna a května při dvou víkendových nočních uzavírkách snesli k zemi pět mostů. Dva nové nadjezdy jsme stihli postavit za necelých sedm měsíců. Všechny jsou dvoupolové, mají prefabrikované nosníky a monolitickou nosnou konstrukci. Zbylé tři dokončíme v příštím roce, řekl Zapadlo.

ban, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme