Série nehod uzavřela dálnici D1 na Přerovsku a Prostějovsku, silničáři hlásí ledovku

Policisté uzavřeli v sobotu po 08.00 D1 mezi Kojetínem na Přerovsku a Mořicemi na Prostějovsku kvůli několika nehodám. Uzávěra trvala zhruba hodinu a půl. Některé úseky mohou být namrzlé, uvedlo Ředitelství silnic a dálnic. Podle dopravních informací policie se nehody obešly bez zranění.

Přerov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Dálnice na trase Praha - Říkovice byla mezi exity Kojetín a Mořice uzavřena v 08:13. Uzavření trvalo půl druhé hodiny. Podle Ředitelství silnic a dálnic tam policie řešila několik dopravních nehod, silničáři upozorňovali na to, že některá místa, především mosty, mohou být namrzlá. Správci silnic potom na místě komunikaci upravili.

Havárii policisté evidovali například na 242. kilometru, kde se střetla dvě osobní auta, nikdo nebyl zraněn. Také policie uváděla, že je v tomto úseku náledí. Podle dopravních informací pokrývalo náledí také 247. kilometr, kde policie vyšetřovala další nehodu auta.

Na tvorbu ledovky kvůli namrzajícím srážkám upozorňovali i meteorologové. Silničáři ji ráno hlásili například v okolí Lipníku nad Bečvou či Prostějova, na Šumpersku zase hustě sněží. Kvůli situaci na silnicích nabádají správci cest ke zvýšené opatrnosti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme