Provoz D1 na Vysočině komplikovala havárie kanalizace, levý pruh na Prahu je průjezdný

Závadu na 98. kilometru dálnice D1 na Vysočině, kvůli které na dálnici vytékala voda a namrzala, se už podařilo provizorně odstranit. Levý jízdní pruh na Prahu byl uzavřený asi do 14.00. Ve stejnou dobu skončilo i dopravní omezení poblíž 102. kilometru kvůli obnově svodidel a vodorovného dopravního značení. Podle Národního dopravního informačního centra zůstává uzavřený levý jízdní pruh na Brno na asi 97. kilometru. Omezení má skončit v 16.00.

Humpolec (Aktualizováno: 14:58 23. 2. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závadu na 98. kilometru dálnice D1 na Vysočině, kvůli které na dálnici vytékala voda a namrzala, se už podařilo provizorně odstranit | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

Podle šéfa Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Kroupy se bude nutné ještě na místo opravované kanalizace vrátit a dělat průzkumné práce, které stanoví celkový rozsah poškození. Práce by podle něho měly být vždy o víkendech a v nočních hodinách, kdy je na dálnici menší provoz.

Voda se v nejnižším místě původně opravovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem hromadila na vozovce a namrzala už v pátek večer. Stalo se tam několik nehod, jeden člověk se lehce zranil, směr na Brno byl nakrátko zcela uzavřen.

Situace na D1 je krizová nejen v zimě, zrušme její zpoplatnění, vyzývá lidovecký poslanec Kaňkovský

Číst článek

„Únik odpadní vody jsme zvládli, udělali jsme nouzový výhrab ve středním dělícím pásu a vodu posíláme pod most. V žádném případě už ani náznakem, průsakem nebo bočně nevytéká na dálnici,“ řekl k opravám mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Dramatická situace

ŘSD se podle Rýdla o problému s kanalizací, ze které ve středním dělícím pásu vytékala voda, dozvědělo v pátek před 20.00. „Vzhledem k počasí začala voda namrzat. Byly tam nehody, většinou lehčí. Zranění bylo jenom jedno. Chvíli tam ale byla situace poměrně dramatická,“ řekl Rýdl.

Policie potvrdila čtyři nehody a jednoho lehce zraněného člověka. Poškozené bylo i auto zasahujících hasičů, do kterého narazil další vůz.

Český policista, který žádal polského řidiče o úplatek, u sboru skončil. Hrozí mu až pět let vězení

Číst článek

Opravu ucpané kanalizace chce Ředitelství silnic a dálnic uhradit z bankovní garance, kterou dal původní zhotovitel modernizace D1 v úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, řekl v sobotu generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Rekonstrukce vázne

Modernizaci úseku mezi 90. a 104. kilometrem D1 mělo provést sdružení, které tvořily česká firma Geosan Group, italská Toto Construzioni Generali a kazašská SP Sine Midas Stroy. Zakázka zněla na 1,75 miliardy korun. Opravy začaly loni v březnu, práce se ale nepodařilo dokončit před zimou.

V polovině prosince doprava na dálnici ve zúženém úseku několikrát zkolabovala. Blokoval ji nesjízdný povrch i kamiony. ŘSD v prosinci spolupráci se sdružením ukončilo, na chyby zhotovitele upozorňovalo od srpna. Modernizaci dokončí jiná firma, kterou ŘSD vybere na jaře. Práce pak budou pokračovat v létě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme