Kvůli změně dopravního značení vznikla na D1 několikakilometrová kolona. Jezdí se jedním pruhem

Až osmnáctikilometrová kolona byla v pondělí na dálnici D1 v opravovaném úseku mezi Humpolcem a Koberovicemi. Silničáři tam mění dopravní značení a auta v obou směrech jezdí jedním pruhem. Kvůli omezení byla hustá doprava i v Humpolci. Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Rýdla nebylo možné změnu značení kvůli bezpečnosti pracovníků i řidičů nechat na noční hodiny. Silničáři tak musí změny udělat za plného provozu, tvrdí Rýdl.

Humpolec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úpravy úseku mezi 90. a 81. kilometrem dálnice D1 ve směru na Brno by měly být hotové v pondělí večer (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Potřebujeme zrušit dopravní omezení, to znamená přesunout i mobilní betonová svodidla, která oddělovala jízdní pruhy. Pokud bychom tuhle operaci měli provést přes víkend, tak bychom znemožnili odjezd na víkend a potom víkendovou návratovou špičku. Volili jsme menší zlo,“ uvedl pro Radiožurnál Rýdl.

Úpravy úseku mezi 90. a 81. kilometrem dálnice ve směru na Brno by měly být hotové v pondělí večer. Ve směru na Prahu poté nejpozději do středečního rána.

V obou směrech se pak bude jezdit ve dvou pruzích.

Silničáři pak budou ještě upravovat středový pás. Opravená část dálnice má být zprovozněná v polovině září.

jas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme