Hromadná nehoda zablokovala během nedělní noci dálnici D10, škody se pohybují okolo tří milionů korun

Při hromadné nehodě na dálnici D10 u Březiny na Mladoboleslavsku se lehce zranilo osm lidí, řekl mluvčí záchranné služby v Libereckém kraji Michael Georgiev. Podle původních informací havarovalo více než 20 aut, policejní mluvčí Michaela Richterová však v neděli ráno uvedla, že vozů bylo pouze 15. Provoz ve směru na Prahu se podařilo obnovit před 21.30, obousměrný provoz poté ve 2.30.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 11:05 2. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda na dálnici D10 | Zdroj: HZS Středočeského kraje

„Provoz ve směru na Turnov bude uzavřen ještě několik hodin,“ řekla před 22.00 Richterová. Podle ní už se v úseku kolony netvoří, policisté odklánějí dopravu na exitu Březina na 63. kilometru. Za asistence policistů mohli vyjet i řidiči z kolony, která se vytvořila přímo za nehodou. Obousměrný provoz na dálnici byl obnoven po druhé hodině ranní.

„Účastníků nehody je zhruba přes 30,“ uvedla Fliegerová. Policejní mluvčí Richterová v neděli ráno potvrdila 15 havarovaných vozů.

Podle ní pod mostem u dálnice hořely pneumatiky. Policie nyní pátrá po neznámém pachateli, který pneumatiky zapálil.

Hustý kouř mohl způsobit, že řidiči náhle ztratili orientaci. Další příčinou nehody mohlo být i nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky, v sobotu večer místy v regionu pršelo. Okolnosti hromadné havárie vyšetřují policisté.

Záchranáři na místě měli tři posádky z Libereckého kraje a jednu ze středních Čech. Podle Georgieva tři zraněné odvezli na traumatologickou ambulanci liberecké nemocnice, dva k ošetření do nemocnice v Jablonci, jednoho do Turnova a dva do Mladé Boleslavi. Na místě zasahoval i evakuační autobus, který posloužil lidem z havarovaných vozů.

Podle prvních odhadů vznikla po hromadné nehodě škoda zhruba tři miliony korun.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme