Dálnice D11 u Prahy zůstává uzavřená. Stále se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se v pondělí nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou. Silničáři v noci nestihli odklidit vybouraný materiál. Řekla to mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. Provoz by měl být podle ní obnoven během pondělí.

Praha (Aktualizováno: 11:18 26. 7. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uzavírka dálnice D11 se prodlužuje, k avizovanému otevření v neděli večer kvůli komplikacím nedojde | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová ráno řekla, že dálnice bude uzavřena zhruba do 12.00 až 14.00. Na objízdných trasách je podle ní zvýšený provoz. Příměstské autobusy nabírají až hodinová zpoždění.

Na objížďkách se místy tvořily kolony už v neděli večer, především před velkými křižovatkami nebo kruhovými objezdy. Doprava z dálnice D11 ve směru do Prahy je svedena na 25. kilometru u Sadské, kamiony musí sjíždět ještě dříve, a to na 39. kilometru.

Kvůli uzavírce dálnice nabírají zpoždění také příměstské autobusy. „Aktuálně dochází mezi Horními Počernicemi a Nehvizdy ke zpoždění až 60 minut. Linky 354 a 398 jezdí zcela mimo jízdní řád,“ uvedla po 09.00 na twitteru Pražská integrovaná doprava (PID). Zpoždění 40 minut až hodinu nabírají linky 303, 344, 354 a 398.

Původně měly práce skončit v neděli ráno, zkomplikovalo je ale velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli.

Aktuální stav v noci z bourání mostu Božanovská… Demolice mostu musela být na několik hodin přerušena, důvodem byl nikde neevidovaný kabel vysokého napětí, který byl stále pod proudem. Práce pokračovaly až po bezpečném odpojení #tskpraha

06:02 – 25. 07. 2021

4 8

„Bohužel se nám dálnici nepodaří zprovoznit před ranní dopravní špičkou. Průjezdná bude až v průběhu dne. Informace budeme upřesňovat, řidičům se samozřejmě omlouváme,“ řekla ráno mluvčí.

Doplnila, že materiálu u opěr mostu bylo tolik, že se nestihl uklidit. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového.

Práce pokračují a předpoklad otevření D11 je 18:00 👷‍♂️ #tskpraha

08:59 – 25. 07. 2021

3 13

Uzavírka v pražských Horních Počernicích začala v sobotu v 17.00 a měla skončit původně v neděli v 09.00. Ředitelství silnic a dálnic pak zprovoznění avizovalo na nedělních 18.00 a později na pondělní ráno.

Vedle velkého množství výztuže, která se neshodovala s původní projektovou dokumentací, komplikoval práci kabel vysokého napětí. Dělníci ho objevili v nosné konstrukci, také nebyl zanesen v žádné dokumentaci a byl pod proudem. „Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin,“ uvedla v neděli dopoledne Lišková.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme