Dopravní nehody na několik hodin zastavily provoz na úsecích dálnic D7 a D48. Obě jsou znovu průjezdné

Kvůli nehodě u Hnojníku na Frýdecko-Místecku byla na více než tři hodiny obousměrně uzavřena dálnice D48 mezi exity 62 Tošanovice a 70 Žukov. Po 10.00 byl provoz plně obnoven. Komplikace způsobil náraz osobního auta do svodidel. Průjezdná je i dálnice D7 u Nezabylic na Chomutovsku. Ta byla uzavřená kvůli převrácenému kamionu.

Frýdek-Místek / Chomutov (Aktualizováno: 14:31 17. 9. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnici D48 u Hnojníku na Frýdeckomístecku uzavřena nehoda osobního auta (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Dálnice D48 byla kvůli nehodě na kilometru 61,7 uzavřena krátce před 6.00. Auto narazilo do svodidel v místě zúžení.

Ke stavebnímu povolení pro úsek dálnice D1 u Přerova přišlo sedm rozkladů. Řešit je bude resort dopravy

Číst článek

Policejní mluvčí Karolína Bělunková řekla, že v místě se zhruba hodinu po sobě staly dvě prakticky totožné nehody. Osobní auto v úseku, kde je kvůli stavebním pracím zúžení, narazilo do zábradlí, odrazilo se zpět do vozovky a zablokovalo provoz. Ve druhém případě vůz ještě narazil do dalšího, stojícího auta. Při nehodách nebyl nikdo vážněji zraněn.

Převrácený kamion

Dálnice D7 u Nezabylic na Chomutovsku byla kvůli převrácenému kamionu uzavřená zhruba od 8.20, nehoda se stala v 5.00. Nikdo nebyl zraněn. Odtahové službě se ale dlouho nedařilo vozidlo vyprostit.

Událost se obešla bez větších kolon, protože v době úplného uzavření dálnice mohli řidiči využít objízdné trasy. Před příjezdem odtahové služby bylo místo průjezdné s opatrností. „Kamion sjel ze zatím nezjištěné příčiny do příkopu,“ uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

Hasiči kamion ráno zajistili stabilizačními tyčemi a zlikvidovali uniklý olej, uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvanl na twitteru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme