Na dálnici D8 před hranicemi s Německem uvízly kamiony. Dopravu komplikoval sníh

Dopravu v Ústeckém kraji komplikoval ve středu vítr a sníh. Na 82. kilometru dálnice D8 mezi Ústím nad Labem a Německem už brzy ráno uvízly kamiony. Tunel ve směru do Německa byl pak zhruba dvě hodiny do 6.00 neprůjezdný.

Libouchec (Aktualizováno: 13:45 5. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Z důvodu nepříznivých klimatických podmínek, sněžení, je uzavřen směr na Německo,“ uvedlo ráno po uzavření tunelu Národní dopravní informační centrum Ředitelství silnic a dálnic.

Sněhová mizérie v Česku? Současná nadílka pomůže, suchou zimu ale nezachrání, říká klimatolog Zahradníček

Číst článek

Ještě v 8.30 byla ve směru do Německa zhruba desetikilometrová kolona. Dopravu korigovali policisté a pracovníci Ředitelství silnic a dálnic. V opačném směru na Prahu byla podle dopravního informačního centra kolona asi dvoukilometrová.

Doprava byla stažena do tunelu na Prahu, kde se jezdilo obousměrně, kamiony ale blokovaly jediný pruh na Německo.

Silničáři později zprůjezdnili jeden dálniční pruh a kolona kamionů se postupně rozjela. Policisté pak po jedné hodině odpolední oznámili, že na D8 už kolony nejsou.

Podle meteorologů by se podobně husté sněžení už nemělo na dálnici D8 během dne opakovat, řidiči ale stále musejí počítat se sněhovými přeháňkami. A řidiči v Krušných horách by si také měli dát pozor na sněhové jazyky.

bach, hau, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme