U části D8 na Ústecku se bude znovu posuzovat vliv na životní prostředí. Ministerstvo vyhlásilo termín

Část dálnice D8 na Ústecku je znovu v procesu posuzování vlivů na životní prostředí. Souvisí s rozhodnutím Nejvyššího správního soudu, který loni zrušil vydaná povolení a stanoviska pro zhruba pětikilometrový úsek dálnice D8 u Řehlovic na Ústecku a nedaleký tunel Radejčín. Ministerstvo životního prostředí teď vyhlásilo termín veřejného projednání, informuje Český rozhlas Sever.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Automobily na dálnici D8 | Foto: Iveta Lhotská | Zdroj: MAFRA / Profimedia

V rámci procesu posuzování vlivů na životní prostředí je veřejné projednání naplánované na 18. listopadu v Lovosicích na Litoměřicku. Téměř tři roky je přitom tato část D8 v provozu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Část dálnice D8 na Ústecku je znovu v procesu EIA

Podle dřívějšího vyjádření Lenky Rezkové z ministerstva dopravy se omezení hlavního tahu z Prahy na Ústí a saské Drážďany nečeká.

„Samozřejmě bourání dálnice nepředpokládáme a ani o něm neuvažujeme,“ uvedla mluvčí ministerstva dopravy.

Nejvyšší správní soud vyhověl loni v únoru organizaci Děti Země. Ta žádala o opakování stavebního řízení, které předtím úřady odmítaly.

Jan Bachorík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme