Na dálnici D1 mezi Mirošovice a Ostředek se vrátila auta. Skončila demolice mostu u Kaliště

Na dálnici D1 mezi Mirošovicemi a Ostředkem se po 48 hodinách opět vrátila auta. Stavbaři dokončili demolici mostu přes dálnici u Kaliště nedaleko Prahy, která začala v sobotu ve 20.00, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra (NDIC).

Mirošovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dálnice, ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„"Provoz byl obnoven v 19.46 oběma směry,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Demolice mostu se podle něj uskutečnila prakticky bez komplikací a podle plánu.

Hromadná nehoda na D1 si vyžádala jedno úmrtí a čtyři zraněné. Plně obnovit provoz trvalo pět hodin

Číst článek

Dálnice D1 byla od sobotního večera obousměrně uzavřena mezi 21. a 34. kilometrem. Auta jezdila odklonem. Pro osobní auta byla stanovena objížďka přes Benešov, Soběhrdy, Kozmice, nákladní auta měla objížďku delší. Ve směru na Prahu na ni najížděla už u Humpolce na 90. kilometru, dále jela po silnici I/19 na Tábor, dálnici D3, silnici I/3 a na D1 najela u Mirošovic. Někteří neukáznění řidiči kamionů se ale snažili využít objížďku stanovenou pro osobní vozy, kvůli čemuž ji ucpali a policie tak musela řešit dopravní komplikace. Kolony se na objížďce tvořily především v neděli, v pondělí byla situace klidnější. Hustší provoz byl ale například na silnici první třídy číslo 3.

Dvoudenní uzavírku dálnice doprovázela tragická nehoda, která se stala v neděli na 35. kilometru těsně před uzavírkou ve směru na Prahu. Zemřel při ní řidič kamionu. Střetly se dvě nákladní vozidla, jedno osobní auto a autobus. V úseku před sjezdem na objízdnou trasu se vytvořila kolona, řidič kamionu nedobrzdil a narazil do stojících vozidel. Záchranáři odvezli do nemocnic ke kontrole bez vážnějších zranění dvě děti a dva dospělé.

Stavbaři bourali most poblíž 24. kilometru u Kaliště. Během 48 hodin museli dělníci odstranit tři pole nosné konstrukce a zbourat spodní stavbu včetně základů obou opěr. Termín uzavírky byl vybraný do období, kdy je provoz zejména nákladní dopravy nižší. O nedělích a státních svátcích totiž platí v době od 13.00 do 22.00 zákaz jízdy nákladních vozidel nad 7,5 tuny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme