Dálnice z Prahy do Brna kolabovala, řidiči na hodiny uvízli v kolonách

Až na dvouhodinové kolony se museli ve středu připravit řidiči na dálnici D1 ve směru do Brna. V úseku u Českého Šternberka tam silničáři svedli provoz do jednoho pruhu. Ředitelství silnic a dálnic zvolilo sváteční termín kvůli nižšímu provozu.

Brno (Aktualizováno: 17:30 5. 7. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice (ilustrační foto)

Dálnice (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

Řidiči ve středu museli počítat se zdržením na dálnici D1 u Českého Šternberka. Mezi 39. a 42. kilometrem pokračuje modernizace silnice. Ve směru na Brno se tak jezdí jen jedním pruhem.

Letní opravy dálnic: řidiče čekají uzavírky na D1 i směrem na Bratislavu

Číst článek

„Ředitelství silnic a dálnic využilo sváteční nižší, méně intenzivní provoz k tomu, aby provedlo poměrně citlivý zásah do vedení provozu. Dočasně tam potřebujeme přehodit mobilní svodidla, to znamená, že dočasně tam bude provoz v režimu 1+1 – jeden jízdní pruh v každém směru," vysvětlil Radiožurnálu mluvčí Jan Rýdl.

Řidiče upozorňuje na to, že je zapotřebí zvýšená pozornost při řízení a snížená rychlost. „Žádáme všechny řidiče, aby byly pokud možno trpěliví a zároveň velmi ostražití, pokud jde o dodržování rychlostních limitů a samozřejmě při dobrzďování do kolony."

Řidiči čekající v kolonách se podle policejní mluvčí Marcely Pučelíkové často obraceli na policii, která zaznamenala zvýšený počet telefonátů.

"Chtěla bych apelovat na řidiče, že pokud je někde omezen provoz, nemá to na svědomí policie a těžko s tím něco udělá," uvedla mluvčí.

Podle ní není vhodné, aby řidiči policii těmito telefonáty zatěžovali. Lepším řešením je, aby se obrátili na speciální linku zřizovanou Ředitelstvím silnic a dálnic, dodala.

Kromě dálnice D1 se kolony dnes tvořily také na dálnici D4, kde je omezení v úseku mezi 17. a 19. kilometrem. I tady řidiči jezdí pouze jedním jízdním pruhem v každém směru.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme