Dálnici D1 čeká další série uzavírek

Na dálnici D1 mezi Prahou a Brnem dnes začne další série omezení a uzavírek. Kvůli nim v uplynulých týdnech došlo na nejvytíženější české komunikaci k řadě vážných nehod, tvoří se na ní několikahodinové kolony a cestování po ní se stává noční můrou. Ředitelství silnic a dálnic proto zavedlo nový přístup k rekonstrukcím, který by měl urychlit stavební práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 | Foto: www.rsd.cz

Jednou z novinek je podle provozního ředitele Otakara Vacína, že dodavatelé jsou vybíraní podle toho, jak rychle jsou schopní stavbu dokončit. "Jinak jsou kontrolováni při provádění prací, aby nebyly prostoje. I když na stavbě není v horních vrstvách konstrukce nikoho vidět, především u mostů, tak se provádí práce na spodní stavbě mostu," doplnil.

K nehodám a dlouhému čekání na dálnici ovšem dochází i přesto, že Ředitelství silnic a dálnic zavedlo nový přístup k rekonstrukcím, který by měl urychlit stavební práce. Podle vedoucího středočeské dopravní policie Stanislava Humla jsou největším problémem na dálnici právě uzavírky.

"Jakmile někde začne oprava a musíme snížit počet jízdních pruhů, tak se z toho ze statistického pohledu stane automaticky nehodové místo. Vytváří se kolony, a pokud někdo k jejímu čelu přijede větší rychlostí a nesleduje provoz před sebou na sto procent, tak potom dochází k nehodám, kdy někdo někomu vjede do kufru," upřesnil policista.

Dálnice D1 je ve špatném stavu, a tak je na letošní rok naplánováno osm uzavírek a devět dopravních omezení.

Alžběta Havlová, Vilém Janouš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme