Dálnici D1 na Vysočině pokryla ledovka, kolony měřily 25 km

Dálnici D1 u Větrného Jeníkova na Jihlavsku dopoledne zablokovala hromadná nehoda. Okolo čtvrté hodiny ráno se tam srazilo pět kamionů a osobní auto. Za havárii zřejmě může nepřiměřená rychlost na zledovatělé silnici. Jeden člověk je lehce zraněný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 byla po hromadné nehodě uzavřena v obou směrech na téměř čtyři hodiny | Zdroj: ČTK

Před polednem se začaly až 25kilometrové kolony pomalu rozjíždět. Zácpy se tvořily také u Štoků na Havlíčkobrodsku, kam policisté řidiče osobních aut z dálnice odkláněli. Značné problémy mají také řidiči na objízdné trase v Jihlavě, Humpolci a Pelhřimově.

Stovky lidí na dálnici uvízli na několik hodin, někteří radši vůbec nevyjeli. „Musel jsem to vzdát, protože v obou směrech to bylo ucpané. Na cestu jsem se radši vůbec nevydal, protože i objížďky byly zasekané,“ uvedl 30letý Luboš z Jihlavy, který denně dojíždí za prací do Prahy.

Podle silničářů se dnes ráno ledovka objevila i dalších silnicích na Jihlavsku. „Situace se mění metr od metru, opravdu je nutná opatrnost, a když vidím někde v dálce kolonu, tak včas zpomalit. A hlavě mít zimní pneumatiky,“ doporučuje dispečer Dalibor Tomšů.

Pro aktuální informace o dopravě sledujte Zelenou vlnu


Zvětšit mapu

Lucie Maxová, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme