Dálnici D11 už nestojí v cestě žádné pozemkové spory

Jaroslava Štrosová dnes státu darovala část pozemku nezbytnou pro dostavbu dálnice D11 do Hradce Králové. Právní zástupce a syn majitelky David Štros podepsal s ministerstvem dopravy smlouvu o bezúplatnému převodu pozemku. Státu ještě zbývá vyřešit vlastnická práva se sestrou Štrosové, farmářkou Ludmilou Havránkovou, která vlastní druhou půlku tohoto pozemku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D11 mezi Poděbrady a Hradcem Králové | Foto: Ředitelství silnic a dálnic

Ministr dopravy Pavel Dobeš očekává, že stát potřebné pozemky získá v nejbližší době. Ještě letos tak má na pozemcích pod plánovanou dálnicí začít geologický a archeologický průzkum. Poslední tříkilometrový úsek se začne stavět v letech 2013 až 2014.

„Předpokládám, že v rámci dnů budeme schopni deklarovat, že všechny kroky, které byly nutné učinit k tomu, aby celý ten proces byl uzavřen – a my samozřejmě se chystáme na to, že ve chvíli, kdy všechno bude splněno, tak se k tomu i budeme oficiálně vyjadřovat a budeme mít i veškeré podklady, které předložíme jak médiím, tak veřejnosti. Já se domnívám, že opravdu už nechybí vůbec nic, ale nerad bych to zakřikl na nějaké procedurální chybičce, ale nepředpokládám ji,“ uvedl Pavel Dobeš.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr dopravy Pavel Dobeš mluví o dostavbě dálnice D11 v Ozvěnách dne na Radiožurnálu.mp3

Dodal, že po podpisu musí ještě dojít k zápisu darovací smlouvy a k přepisu majetku na stát a následně na Ředitelství silnic a dálnic, což jsou procedurální technické kroky, a podle ministrova mínění by se „tam už nemělo nic stát“.

„Do konce roku 2014 by mělo být dokončeno, pevně doufám, vše, a tím pádem vlastně bychom se mohli svézt do Hradce Králové na konci roku 2014,“ řekl Pavel Dobeš.

Pro dokončení D11 už byly vyčleněny finance ve výši kolem jedné a půl miliardy korun. Kabinet schválil i stavební harmonogram pro tento a příští rok. Letos má jít na silniční a železniční síť 66 miliard korun.

Na rozvoj dopravní infrastruktury je podle ministra málo peněz

Číst článek

„Jedná se o zahájení nových akcí,“ řekl ministr dopravy.

Patří k nim znovuotevření komunikace 1/11 Mokré Lazce, což je komunikace mezi Ostravou a Opavou, část komunikace D3 a D47 mezi Bohumínem a státní hranicí. V roce 2013 se má jednat o úsek na dálnici D1 Přerov – Lipník.

V materiálu Strategie výstavby dopravní infrastruktury, s nímž dnes šel ministr dopravy na vládu, je uvedeno, že ani letos, ani v příštím roce se nepočítá se spuštěním takzvaných PPP projektů, tedy staveb financovaných jak ze soukromých, tak veřejných peněz. Podle dosavadních plánů by první takový projekt mohl být spuštěn možná až v roce 2014.

Eva Presová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme