Dálniční známky na rok 2016 jsou v prodeji. Změnil se tvar, cena je stejná

Dnes oficiálně začal prodej nových ročních dálničních známek. Kupony pro vozidla do 3,5 tuny prošly největší grafickou změnou za celou éru své existence. Nové ochranné prvky mají zabránit padělání.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontrola dálniční známky

Kontrola dálniční známky | Foto: Marta Vlachová

Tvar čtverce si zachovala pouze měsíční známka. Bude mít nově modrou barvu. Se žlutým trojúhelníkem můžete jezdit deset dní a roční kupon si nově nalepíte na sklo jako červené kolečko. Statní fond dopravní infrastruktury chce, aby byly nové kupony snáze rozpoznatelné.

„Chtěli jsme jednoznačně rozlišit jednotlivé druhy kuponů a odlišit je i od těch kuponů, které byly platné v roce 2015,“ vysvětluje ředitel Státního fondu dopravní infrastruktury Zbyněk Hořelica. Kupony podle něho mají kvůli letošní aféře s falzifikáty i nové ochranné prvky.

„Je tam nová unikátní variabilní barva, je tam kombinace dvou barev, plus je tam hologram,“ dodává šéf fondu dopravní infrastruktury.

Dnes míří do prodeje roční kupon na rok 2016. Stejně jako letošní známka stojí 1500 korun. Koupit si ho lze na všech pobočkách České pošty, také na čerpacích stanicích, na hraničních přechodech nebo na jiných místech poskytujících služby pro motoristy.

Dálniční známky 2016 | Foto: Český rozhlas

Dálniční známka - cena | Foto: Český rozhlas

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme