Další blokáda jihomoravských autodopravců

Další blokáda čeká večer jihomoravský hraniční přechod s Rakouskem Hevlín - Laa an der Thaya. Autodopravci ho zablokují od 22. hodiny kvůli omezení režimu odbavování pro nákladní vozy do 6 tun. Změnu zavádí nová vyhláška Ministerstva vnitra, která exportérům zabraňuje přes Hevlín projíždět do Rakouska ve všední dny a v neděli po 22. hodině a celou sobotu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak Michalu Filovi z Českého rozhlasu Brno řekla Marie Masaříková z tiskového odboru Ministerstva vnitra, vyhláška vychází z podnětů Ministersva zahraničních věcí a má rozlišit typy přechodů na hranicích s Rakouskem. "Obsahuje jednak seznam hraničních přechodů včetně charakteru - tedy pro občany kterých zemí je který přechod určen, rozsahu dopravy a provozní doby. Podle organizátora blokády v Hevlíně Štefana Spišiaka ale považují autodoparvci tuto vyhlášku za omezení českého exportu. "Zdá se nám to od vlády nefér, když jeden týden vydá prohlášení, že podporuje export českých výrobků, na druhé straně nám zavírá hraniční přechody."

Podle mluvčí Gabriely Bártíkové bude Ministerstvo vnitra o řešení problémy s jihomoravskými autodopravci jednat. Ministerstvi vnitra se rozhodně bude zabývat požadavky autodopravců a rozhodně zareaguje." Pokud to ale nebude do konce týdne, hrozí exportéři víkendovými blokádami dalších hraničních přechodů s Rakouskem například v Mikulově nebo v Hatích.

Markéta Kaclová, Michal Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme