Další část opravy Barrandovského mostu začne dříve. Přinese s sebou další dopravní omezení

Dopravní omezení spojená s opravou Barrandovského mostu v Praze začnou v letošním roce dřív než v minulých letech. Silničáři totiž chtějí stihnout do konce letních prázdnin všechny práce, které původně plánovali na dva roky. Ty se tentokrát týkají směru z Braníka na Smíchov, a začít mají už zhruba za měsíc – 11. března.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barrandovský most

Barrandovský most | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Technická správa komunikací (TSK) dokončí opravu už v srpnu 2024 – tedy o rok dříve, než byl původní plán. Náměstek pražského primátora pro dopravu Zdeněk Hřib (Piráti) uvedl, že během opravy budou řidiči jezdit v režimu tři plus tři pruhy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Další informace přináší reportér Radek Duchoň

„Tato uzavírka bude mít opět významný dopad do pražské dopravy. Bude dokonce významnější než ty dosavadní dvě etapy, které už jsme zvládli,“ popsal Hřib na tiskové konferenci.

Mluvčí TSK Barbora Lišková upřesnila, že řidiči budou o průběhu oprav pravidelně informováni. „Využijeme podobné prostředky jako v minulých letech. To znamená, že se o opravách řidiči dozví ze citilightů, billboardů, využijeme také informovanost na čerpacích stanicích a prostor v městských zpravodajích – zejména těch na Praze 4 a 5. A stejně jako v minulých letech budeme využívat také informační tabule,“ popsala Lišková.

Podle náměstka ředitele TSK Josefa Richtera sloučili silničáři zbylé práce naplánované na dva roky pouze do jednoho. Ušetří tím čas, peníze a ubude omezení pro řidiče. „Měli bychom stihnout vyměnit mostní závěry, svodidla, římsy a položit nové vozovkové souvrství,“ popsal Richter.

Barrandovský most je z roku 1983 a od té doby nebyl nikdy kompletně zrekonstruovaný. Denně přes něj přejede přes 140 tisíc aut. Celková oprava mostu vyjde na více než 600 milionů korun.

Postup omezení Barrondovského mostu (9.-10. března)

  • Otevření přejezdů pro převádění dopravy do protisměru a zpět na Barrandovském mostu.
  • Omezení dopravy pro instalaci proměnného značení, které doplňuje liniové řízení dopravy v trase na Městském okruhu při příjezdech na Barrandovský most.
  • Práce na severní konstrukci mostu a postupné převedení jednoho jízdního pruhu z Jižní spojky na Smíchov do protisměru. Následovat bude postupné omezování dopravy ze čtyř pruhů na tři.

Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme