Další členové ČSSD vyzvali Grosse k odchodu

Předseda sociální demokracie Stanislav Gross čelí dalším výzvám, aby se vzdal funkce předsedy nejsilnější vládní strany. K odstoupení ho dnes na zasedání Ústředního výkonného výboru ČSSD vyzval exministr zdravotnictví Ivan David. Šéf socialistů to odmítl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross | Zdroj: ČTK

Bývalý ministr zdravotnictví Ivan David tvrdí, že kdyby Gross odstoupil, veřejnost by ČSSD vnímala věrohodněji a strana by měla šanci na lepší volební výsledek."Jsem přesvědčen, že by měl zvážit své případné odstoupení. Teď je na to vhodná doba," řekl David.

Gross ale odstupovat nehodlá a jak prohlásil, nemá důvod o této myšlence vůbec uvažovat. "Není žádný důvod, abych se tímto vážněji zaobíral, protože je několik málo měsíců po sjezdu. Sjezd rozhodoval již ve velmi vypjaté atmosféře a rozhodl způsobem, který já nevidím žádný důvod, proč bych neměl respektovat," uvedl Gross.

Grossovu rezignaci požaduje také nepříliš vlivná Platforma pro renesanci ČSSD, která chce i svolání mimořádného sjezdu. Gross při dnešním jednání vyzval ty, kdo chtějí mimořádný sjezd, aby to navrhli výboru. Nikdo to však neudělal. Svolání sjezdu, který by mohl nového předsedu zvolit, dnes odmítli také šéf sněmovny Lubomír Zaorálek a předseda poslanecké frakce Michal Kraus.

Delegáti Ústředního výkonného výboru ČSSD také mluvili o případu poslance Josefa Hojdara, kterého v pátek vyloučila ze strany mostecká konference. Kauzu dnes začala šetřit stranická kontrolní komise a výsledek oznámí do měsíce. Podle Hojdara stojí za jeho vyloučením skupina, která pochybným způsobem přijímala nové členy, a protože na její nekalé praktiky upozorňoval, rozhodla se politicky zničit.

Martin Hromádka, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme