Další důstojník karlovarské policie postaven mimo službu

Skandál v řadách karlovarské policie nebere konce. Kvůli maření vyšetřování prosincové poštovní loupeže byl obviněn další z policistů. Je už v pořadí čtvrtým vysokým důstojníkem karlovarské policie, který byl v souvislosti s tímto případem postaven mimo službu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovy Vary | Foto: Karlovy Vary

Zatím posledním obviněným kriminalistou je major Petr Fojt, který byl zástupcem vedoucího 1. oddělení kriminální služby. Stejně jako ostatní policisté z vedení karlovarské kriminálky i on čelí obvinění ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Tohoto trestného činu se měl dopustit tím, že zmařil řádné prošetření případu jiného karlovarského policisty, Jana Budíka, který byl obviněn z poštovní loupeže, k níž došlo v lázeňském městě loni v prosinci.

Mimo službu byl už dříve postaven i Budíkův otec, který je zároveň zástupcem policejního ředitele - Vladimír Budík. Mimo službu také stojí velitel Služby kriminální policie Miroslav Roušal a vedoucí 1. oddělení kriminální služby Jaroslav Hladík. Nyní je v karlovarské policii postaveno mimo službu přinejmenším deset policistů.

Jana Budíka v létě karlovarský okresní soud obžaloby z poštovní loupeže pro nedostatek důkazů zprostil. Státní zástupce se ale proti verdiktu odvolal, protože je o jeho vině přesvědčen.

Marika Táborská, Jiří Brechličuk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme