Další dva ministři podali demisi

Unionističtí ministři spravedlnosti a obrany Pavel Němec a Karel Kühnl podali demisi. Spolu s rezignačním dopisem předali na úřad vlády informaci o vůli Unie svobody-DEU vytvořit většinovou nekomunistickou vládu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Kühnl | Foto: Jan Rosenauer

Z osmnáctičlenné vlády nejdříve podali demisi tři lidovečtí ministři - zahraničí Cyril Svoboda, dopravy Milan Šimonovský a životního prostředí Libor Ambrozek - a unionistický šéf resortu informatiky Vladimír Mlynář. Na odchodu je i nestranický ministr bez portfeje Jaroslav Bureš, který stál v čele legislativní rady vlády. Již dříve uvedl, že se nemůže podílet na nekoncepční legislativní práci, kterou podle něj kabinet s podporou komunistů bude muset dělat.

V týmu Stanislava Grosse by tak zůstalo jedenáct zástupců ČSSD - mnozí ale svoji účast už před časem podmínili tím, že vláda nebude závislá na komunistech. Mezi ně patří ministryně školství Petra Buzková. Ta se rozhodla pro své setrvání ve vládě na základě prohlášení premiéra, že s rekonstruovanou vládou požádá kabinet ve sněmovně o důvěru. Pokud by ale vláda získala tuto důvěru jen díky podpoře komunistů, podá Buzková okamžitou demisi. Ve vládě zůstane i Zdeněk Škromach, který po sjezdu ČSSD zvažoval demisi, a ministr vnitra František Bublan, jenž si své další působení rozmýšlel po nedávném hlasování o nedůvěře kabinetu na začátku dubna.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme