Další firma se přihlásila o dluh u Václava Fischera

Problémy bývalého senátora Václava Fischera se prohlubují. Poté, co Radiožurnál v pátek jako první informoval o exekuci na jeho majetek kvůli dluhům dosahujícím téměř čtyř set miliónů korun, se ukázalo, že Fischer dluží ještě dalších nejméně 100 miliónů plus úroky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Fischer | Foto: Jan Rosenauer

Pohledávka se vztahuje k úvěru společnosti Fischer Air, za který se Václav Fischer zaručil směnkou. Její první část byla splatná přesně před dvěma lety. Jak Radiožurnálu řekl David Tumpach, ředitel společnosti Rex Invest, která Fischerovu směnku vlastní, druhá část směnky byla splatná 31. března 2003.

Václav Fischer Radiožurnálu potvrdil, že po něm Rex Invest požaduje splacení 100 miliónů korun. Fischer však zaplacení tohoto dluhu odmítá s tím, že byl pouze ručitelem dluhu, který by měla zaplatit společnosti Fischer Air. Ta v současné době patří právě do impéria Karla Komárka.

"Já jsem byl pouze v době, kdy jsem byl jediným vlastníkem letecké společnosti Fischer Air, ručitelem tohoto úvěru. Fischer Air nyní úvěr nesplácí a majitel pohledávky, společnost Rex, vyzvala mne, jako ručitele, abych dluh za Fischer Air uhradil. Já to považuji za naprosto nemravné a nepřístojné, a proto jsem podal u příslušného soudu proti tomuto postupu žalobu a v žádném případě nehodlám platit dluhy za společnosti, které patří panu Komárkovi," zdůraznil Fischer.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme