Další hraniční přechody do Rakouska zablokovány

Dolnorakouští odpůrci jaderné elektrárny Temelín dnes v 8:00 dvěma traktory uzavřeli hraniční přechod Neunagelberg-Halámky. Od čtvrtka již odpůrci Temelína blokují hraniční přechody Wullowitz-Dolní Dvořiště, Weigetschlag-Studánky, Gugelwald-Přední Výtoň. Od dnešních 6:00 je zablokován také přechod Gmünd-České Velenice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí Celního ředitelství České Budějovice Josef Neužil dnes potvrdil informaci rakouských orgánů, že od 10:00 budou vyřazeny z provozu hraniční přechody Pyhrabruck-Nové Hrady a Grametten-Nová Bystřice, a od 15:00 pak přechod Fratres-Slavonice. Ve všech případech jde podle Rakušanů o povolenou blokádu odpůrců Temelína, dodal Neužil.

Podle agentury APA je „bojová nálada“ rakouských demonstrantů dobrá. „Vydržíme v každém případě, přestože zejména v noci je už poměrně chladno,“ cituje hlasy blokujících aktivistů, kteří potvrzují zablokování hranic do pondělního večera.

Na největším dosud zablokovaném přechodu Wullowitz (z české strany Dolní Dvořiště) hlídkuje podle uvedeného zdroje asi 100 aktivistů. Odpůrci Temelína zde přečkali noc částečně ve stanech, částečně u táboráků. Péče o ně je dobrá, protože si ji vzaly na starost některé obce z okolí. Pro noc ze čtvrtka na pátek měla „službu“ o blokádníky obec Leopoldschlag, od dnešního rána je to Rainbach u Freistadtu. Obce tak po řadě přebírají dobrovolně starost o zásobování aktivistů a o dodávku dostatečného množství palivového dříví pro jejich táborové ohně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme