Další jednotka českých vojáků odletěla na misi do Afghánistánu

Další čeští vojáci včera večer odletěli do afghánského Logáru. V pořadí šestý Provinční rekonstrukční tým bude působit v rámci mise ISAF a jeho hlavním úkolem je pomoc civilnímu obyvatelstvu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český voják zkoumá situaci v okolí

Český voják zkoumá situaci v okolí | Foto: 601. skupina speciálních sil

Sedmdesát vojáků, a mezi nimi i šest žen, čekalo na odlet armádního speciálu v letištním klubu a kdyby na sobě neměli uniformy, vypadali by jako turisté před dovolenou.

„Mým úkolem v Afghánistánu bude zabývat se ženskými záležitostmi, protože muži s ženami tam komunikovat nesmí,“ prozradila jedna z šesti přítomných žen Petra Bradáčová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jana Hergeta z odletu českých vojáků do Afghánistánu

K minutám před odletem patřilo i sledování výkonu atletů na mistrovství Evropy. Závěrečný sprint štafety a rozvášněný komentátor na chvíli přerušili i velitele kontingentu při vydávání pokynů.

„Pevně věřím, že budeme dělat svou práci tak dobře jako ten francouzský sprinter, který má tři zlaté medaile,“ zareagoval bleskově na vzniklou situaci velitel.

Vojáci odcházeli k letadlu s pocitem, že na svoji misi jsou velmi dobře připraveni.

„Cvičili jsme v prostředí, které nám simulovalo podmínky v Afghánistánu. Třeba napadení celé patroly," uvedl velitel.

Muži a ženy pochodovali na ranvej plně soustředěni na své úkoly. Asi nejvíc ale mysleli na své blízké, kteří se s nimi často loučili jen velmi těžko.

„Moje rodina ví, že jsem tvrdohlavá a co si umanu, to udělám,“ mávla rukou Petra Bradáčová.

Česká jednotka bude pracovat hlavně na rozvoji školství, zdravotnictví a policejních složek.

Jan Herget, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme