Další klienti Sunny Days se vrátili z dovolené. S denním zpožděním

Letadlo s klienty cestovní kanceláře Sunny Days dopoledne přistálo na brněnském letišti. Turisté se ale měli z tuniské Džerby vrátit už včera odpoledne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na pláži | Foto: Klára Stejskalová

Klienti cestovní kanceláře Sunny Days, kteří od úterý marně čekali na odlet na tuniském ostrově Džerba, dorazili dnes dopoledne do Brna. Na nastalou situaci reagovali různě. Některým zpoždění nevadí, protože o ně bylo postaráno. Jiní ale považují jednání kanceláře za nepřípustné, a chystají se ji zažalovat.

Se zpožděním dnes v noci z Brna odletěli i klienti, které dovolená na Džerbě teprve čekala. Na odlet čekali od úterního večera.

Sunny Days své zákazníky o odkladu předem informovala. Podle televize Nova cestovka ale nejprve uváděla, že spojení zajistí společnost ČSA - ta přitom o žádné objednávce nevěděla. Do Džerby nakonec směřoval letoun SkyEurope.

Problémy s dodržením termínů dovolených měla jedna z našich největších cestovních kanceláří už o víkendu. Na let do Tuniska lidé čekali od soboty do pondělka.

Zmatky byly ale také kolem odletů. Lidé, kteří měli večer na Džerbu odletět, sice měli platnou letenku, ale nebylo pro ně připraveno žádné letadlo. Prý šlo o chybu v komunikaci mezi cestovkou a leteckými společnostmi. Na odlet pak lidé čekali do noci.

Vedení cestovky tvrdí, že nemá žádné finanční problémy a všechny plánované zájezdy se uskuteční.

Analytik cestovního ruchu Jaromír Beránek si nemyslí, že by nynější problémy Sunny Days předznamenávaly blížící se krach této kanceláře. Řekl to v poledních Ozvěnách dne Radiožurnálu.

"Já se domnívám, že v současné době úpadek této cestovní kanceláři nehrozí. Je to určitá nekoordinovanost a logistické opomenutí cestovní kanceláře."

Aktuální potíže podle něj mohly vyplynout například z toho, že se Sunny Days mohla snažit objednat finančně zajímavý let "na poslední chvíli", ale uprostřed vrcholící letní sezóny se jí to nepodařilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor s Jaromírem Beránkem v Ozvěnách dne

O problémech klientů Sunny Days si můžete také přečíst:
Klienti Sunny Days postupně odletěli na dovolenou. Jiní už jsou zpět
Další čeští turisté mají problémy se zahraniční dovolenou

Marika Táborská, Alžběta Havlová, Veronika Sedláčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme