Další lidé z Berdychova gangu skončili za mřížemi

Policie ráno pozatýkala 11 lidí podezřelých z loupežných přepadení. Má jít o příslušníky takzvaného Berdychovu gangu. Zadrženi byli na několika místech. Policie je podezírá ze spáchání 13 skutků od roku 1995.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Berdych | Zdroj: ČTK

Stovky policistů podnikly zátah na lidi podezřelé z loupežných přepadení. Od včerejška až do dnešního rána na několika místech republiky pozatýkali 11 osob, které měly patřit k takzvanmému Berdychovu gangu.

Podle mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Blanky Kosinové celkem sdělili obvinění 26 osobám, některé jsou už za mřížemi. Soud teď rozhodne, že členy gangu zatčené na svobodě pošle také do vazby.

"My jim prokazujeme 13 skutků. Buď unášeli podnikatele nebo přepadávali kamiony se zbožím či penězi. Jejich brutality se projevovala právě u unesených podnikatelů. Ve 4 případech je mučili tak, aby z nich dostali peníze a jiné cennosti," řekla Radiožurnálu Blanka Kosinová.

Všem obviněným hrozí až 15 let vězení. V kauze Berdychova gangu už je obviněno či stíháno 51 lidí. "Ani toto číslo však není konečné," upozornila Kosinová.

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme