Další obvinění v kauze odvolaného ředitele Národního divadla moravskoslezského

V kauze odvolaného ředitele Národního divadla moravskoslezského vyplouvají na povrch nové skutečnosti. Operní soubor se nejdřív začal bouřit proti vulgaritám a obscénnostem na zkouškách. Radní pak ostravského ředitele a režiséra Luďka Golata odvolali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo Antonína Dvořáka (ve výřezu Luděk Golat)

Divadlo Antonína Dvořáka (ve výřezu Luděk Golat) | Foto: F. Tichý

Radiožurnál získal svědectví o jeho údajně nevhodném chování i k nezletilým členkám dětského souboru. Dívky se svěřily své vedoucí Lence Živocké se svými zážitky ze zahraničního zájezdu do Švýcarska.

"Šel k nim večer na pokoj. Přinesl jim pití, a že si budou tykat, a že se na to musí políbit. Holky mi přímo řekly, že to byl velmi nadstandardní polibek, a že jim to bylo strašně trapné, nepříjemné a snažily se ho co nejrychleji zbavit. Samozřejmě si s ním potom nikdo netykal," popsala zážitek dívek ze zájezdu Živocká.

Odvolaný ředitel Luděk Golat se proti tomuto nařčení radikálně ohradil: "Za tu dobu si nemůžu pamatovat, jestli jsem ve Švýcarsku obcházel pokoje. Určitě jsem ale nikam nechodil s dívkami si tykat a žádný nadstandardní polibek nikdy nebyl."

Celé kauze se podrobně věnoval pořad Pod kůži. Jeho záznam si můžete poslechnout v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Poté, co Radiožurnál odvysílal nové skutečnosti v pořadu Pod Kůži, získali jsme svědectví přímo jedné z členek dětského operního souboru. Dnes už dospělá Aneta Majkusová potvrdila, že za nimi Luděk Golat skutečně na pokoj v zahraničí přišel i s lahví alkoholu.

"Nalil nám alkohol a chtěl si s námi potykat, a potom nás chtěl políbit. Z jeho strany to možná byla snaha o trochu větší polibek, ale my jsme se nenechaly. Jakoby jsem cítila, že nebral v potaz náš věk. On se k nám choval jako k nějakým slečnám, o které by třeba měl zájem."

Podrobněji se tématu budeme věnovat i v dnešním Radiofóru.

Přečtěte si také:
Ostravští radní odvolali ředitele divadla Luďka Golata
Mezi ostravskými divadelníky to opět vře
Divadelníci kritizují Ostravu za konkurz na ředitele divadla

Andrea Brtníková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme