Další obvinění v kauze soudce Berky

Policie obvinila další dvě osoby v případu konkurzního soudce Jiřího Berky. Ke třem už stíhaným mužům za zločinné spolčení přibyli prorektor soukromé Vysoké školy Karla Engliše v Brně Vladislav Větrovec a správkyně konkurzní podstaty firmy Retema Marta Čiháková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

úplatek | Foto: Watchtower

Jak Radiožurnálu řekl šéf odboru pro závažnou hospodářskou trestnou činnost Vrchního státního zastupitelství v Praze Jaroslav Dolejší, kriminalisté u obou provedli domovní prohlídku, Větrovce zadrželi a ještě dnes večer ho vyslechnou. "Týká se to jednak Zbrojovky Brno a jednak podniku se sídlem v Mostě. Umělé přivedení do konkurzu je náročně popsatelný skutek. Opravdu se jedná o úpadkové řízení těch společností."

Podle šéfa odboru pro závažnou hospodářskou trestnou činnost Vrchního státního zastupitelství v Praze Jaroslava Dolejšího, stejně jako v případě už dříve obviněných třech mužů Daniela Thonata, Petra Tuhého a Lubora Kindla, čelí Větrovec trestnímu stíhání ze zločinného spolčení. "Podle našich dosavadních poznatků a vyhodnocení těch materiálů, které máme k dispozici, tak ten je námi považován za hlavního organizátora trestné činnosti."

Obvinění bylo rozšířeno už stíhanému správci konkurzní podstaty Danielu Thonatovi, jeho zástupci Petru Tuhému a zaměstnanci zpeněžování podstaty Luboru Kindlovi. Dolejší nevylučuje, že mohou padnout i další obvinění.

Markéta Kaclová, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme