Další obvinění v případu Kajínek

Z pokusu o vraždu obvinil vyšetřovatel třicetiletou ženu, která chtěla podle obvinění přeřezat lano, na kterém visel policista, který se spouštěl na balkón bytu, kde se skrýval uprchlý vězeň Jiří Kajínek. Oznámila to mluvčí republikového úřadu vyšetřování Soňa Jindráková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obviněná se podle policejních zjištění pokusila 8. prosince přeřezat nožem jedno z lan, na kterých se policisté zásahové jednotky spouštěli kolem jejího okna k bytu Marie Černé, kde se Kajínek ukrýval.

"Motiv jejího jednání je předmětem dalšího šetření a vyšetřovatel se k němu v tuto dobu nebude vyjadřovat," uvedla mluvčí. Žena bude stíhána na svobodě, vyšetřovatel ji ale dnes vyslechl a poté na místě činu provedl rekonstrukci celé události.

Dnes obviněná žena je už čtvrtým stíhaným v souvislosti s Kajínkovým útěkem. Letošního 12. prosince vyšetřovatel obvinil manželku orlického vraha Ludvíka Černého Marii z nadržování pachateli trestného činu. Za neplnění povinností při prohlídce Kajínkovy cely stíhá od listopadu šumperský vyšetřovatel dva dozorce mírovské věznice pro maření úkolu veřejného činitele a z porušování dozorčí služby.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme